Éves beszámoló
Ezt az évet 34 fővel kezdtük, Nyergesen és Süttőn tartottunk még edzéseket. A piszkei óvodában, 10 fő jár edzéseinkre...

BESZÁMOLÓ A JUDO SZAKOSZTÁLY EZ ÉVI MUNKÁJÁRÓL

Az ifi OB-n 7 fő indult, három 5. és egy 7. helyezést értünk el.

26 versenyen vettünk részt, 251 helyezést értünk el, ebből 95 arany, 59 ezüst, és 64 bronz érmet, 25 ötödik helyet, 8 hetedik helyet harcoltunk ki. Áprilisban Süttőn 210 főnek rendeztünk versenyt.
Meláni serdülő MKK-t nyert, márciusban a Budapest kupán 3. helyezést ért el, áprilisban Baján nemzetközit nyert, ezzel rangsor első és biztos induló lett a Világkupán, ahol a 2. helyet szerezte meg.
Serdülő magyar bajnok lett, immár négyszeres bajnok.
A felnőtt III. o. Magyar Bajnokságon 1. lett Vörös Balázs, immár kétszeres Magyar Bajnok, 3. Hédai Mónika.
A Diák „C” Magyar Bajnokságon Szabó Nikolett az 5., Polhammer Gergő a  7. helyet szerezte meg.
A Magyar Bajnokságokon és a Világ Kupán elért eredmények alapján 83 bajnoki pontot gyűjtöttünk. 2007-ben összesen 78-at a nemzetközi pontokkal. Nem tudom mi számít ide, de a 134 szakosztály közül benne leszünk az 50-ben, 2007 ben a 47. helyen végeztünk.
Két versenyzőt adtunk kölcsön csapat bajnokságra. Meláni az Oroszlány serdülő csapatában 3. lett, Vörös Balázs, az Ippon Judo Tatabánya csapatában a felnőtt II. osztályban 2.
Május elsején és az építők napján a pályán bemutatót tartottunk. A gyereknapon a táti horgász tónál tartottunk bemutatót.
Május végén Móron voltunk 4 napos, csapatépítő tréningen.
Június végén szintén Móron voltunk, öv-vizsga táborban, ahol 16 fő tett sikeres vizsgát.
Július utolsó hetében Balatonalmádiban közösen nyaraltunk, immár második éve.
Augusztus első hetében, Kisorosziban voltunk alapozó táborban, ami nagyon jól sikerült.
Augusztus 18-23 között Gútán voltunk táborban, immár 10. alkalommal
A szokásos programokból csak a svájci verseny maradt el, ugyanis több versenyzőnk ebben az időben ballagott.
A költségeket pályázatokból, szülőktől és a városi alapítványtól szedtük össze.
Szeptemberben ismét megrendeztük az immár hagyományos Lábatlan Kupát.
Előtte való napon keleti küzdősport bemutatót tartottunk a Gerenday kertben. Szeptemberben Splitben és Gútán voltunk versenyen.
Splitben 1. lett Hédai Melánia és Nagy Márk. Másodikok lettek Hédai Mónika és Kovács János. Harmadik lett ifiben Hédai Melánia. Ötödik lett Krajcsovszky Bence.
Gútán 2. lett Báthory Robi, 3. Varhol Sanyi és Polhammer Gergő, 5. Krajcsovszky Máté.
Galántán 1 lett Hédai Melánia és Nagy Márk, 2. Hédai Mónika és Hédai Melánia, ifiben. 5. lett Krajcsovszky Bence.
Győrben, egy meghívásos versenyen, az ovisokat is versenyeztettük, nagyon jól helytálltak.
A tokodaltárói mikulás kupán szép létszámmal vettünk részt, itt ismét versenyeztek az ovisok.
A pestlőrinci versenyre már nem jöttek az ovisok a városi fenyő ünnep miatt, ennek a versenynek az volt a célja, hogy a kicsik lássák a nagyokat versenyezni, nagyon jól sikerült. A nagyok segítettek a kicsiknek, a kicsik meg nagyon szurkoltak.
December 8-án kezdtük az alapozást és csak 5 napot pihentünk volna az ünnepek alatt, sajnos nincs hol edzeni.

Készülnénk egy nagy álom megvalósítására, hogy legyen versenyzőnk jövőre az ifi EB-n és VB-n. A VB Budapesten lesz. 2010-ben lesz az első Ifjúsági Olimpia és erre reális esélye van egy versenyzőnknek. Ennek a megvalósítására minden segítséget elfogadunk és kérünk.